Опис досвіду

Моя професійна позиція: 

- Я хочу, щоб школа для дітей стала рідною домівкою, і намагаюсь все зробити для цього.

 - Я хочу, щоб мене любили, тому ставлюсь до дітей так, як би вони ставилися до мене.

- Я – людина і можу помилятися, тому я буду терпляча до помилок дітей. 

- Я намагаюсь розвинути у дітях почуття справедливості.Формування комунікативних компетенцій на уроках української мови і  літератури та в позаурочний час з використанням ММК

Живе лиш той, хто не живе для себе,
 Хто для інших виборює життя!
 В. Симоненко

 В кожної дитини природою закладений певний творчий потенціал. Моє завдання – виявити здібності, розвинути їх якомога повніше. Важливо навчити дитину бачити прекрасне , тонко сприймати навколишній світ.
 Щоб працювати успішно, сам вчитель має бути творчою особистістю. Творчість дає можливість перетворити буденний світ на сонячний. Такий словесник повинен уміти зібрати методи, прийоми і форми роботи, які б розвивали б творче мислення школярів.
 Моя професійна позиція:
 - Я хочу, щоб школа для дітей стала рідним домом, і намагаюсь все зробити для цього.
 - Я хочу, щоб мене любили, тому ставлюсь до дітей так, як би вони ставилися до мене.
- Я – людина і можу помилятися, тому я буду терпляча до помилок дітей.
 - Я намагаюсь розвинути у дітях почуття справедливості.
 І щоб у мене не трапилося, я ніколи не забуду:
 - заходити до класу з усмішкою;
 - під час зустрічі заглянути кожному в очі, зрозуміти його настрій підтримати, якщо йому погано;
 - бути стриманою, терплячою, уважною;
 - вселяти в дитину віру в себе;
 - радіти маленьким успіхам своїх учнів, співпереживати їх невдачам;
 - не боятись вибачитися, якщо я не права;
 - жити з дітьми повним життям: радіти і засмучуватись разом з ними, захоплюватись і дивуватись;
 - нести дітям добру енергію.
Представляю свій досвід у формі одностороннього інтерв’ю.
 Використовую такий прийом на факультативних заняттях « Школа журналіста» - питання і відповіді.

 На сучасному етапі реформування школи в цілому і вдосконалення навчання рідної мови зокрема, одним із найголовніших завдань є формування ініціативної, самостійно мислячої особистості, спроможної вільно і досконало володіти рідною мовою як засобом спілкування, пізнання навколишнього світу, так і засобом самореалізації і життєтворчості. У сучасних умовах модернізації шкільної освіти особливої актуальності набуває проблема опанування школярами рідної мови не лише як засобу пізнання, а й спілкування, прилучення до скарбниць культури українського народу, формування в них мовної і мовленнєвої компетенції як сукупності знань, умінь і навичок, необхідних для застосування державної мови у різних сферах життя і виробництва. Основна мета навчання рідної мови в школі полягає у формуванні особистості, яка володіє вміннями і навичками вільно користуватися мовними засобами.

8 коментарів:

 1. Інно Григорівно! Головне у Вашій роботі учень – «центр» навчально-виховної роботи: він здобуває знання і застосовує їх на практиці в навчальному та повсякденному житті. Ви зацікавлюєте вихованців процесом навчання, простим та доступним; цікавими активними методами навчання, які забезпечують розвиток мислення. Ви мислите по-новому, застосовуєте нові технології, йдете в ногу з часом.Ткачук Ірина Вахтангівна

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую, Ірино Вахтангівно! Надіюсь, що моя праця буде не марною.

   Видалити
 2. Інно Григорівно! Блог надзвичайно цікавий. Дуже зацікавили презентації та відеоматеріали. Є чим пишатися, чим поділитися. Помітно, що ви недаремно обрали пофесію вчителя.. Ви приклад сучасного вчителя, який добре знайомий з вимогами сьогодення. Вашим учням надзвичайно пошастило: їхній вчитель завжди враховує їхні інтереси.Бажаю успіху у подальшій роботі, чекатиму новинок.

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую, Світлано Павлівно, за такі гарні та щирі слова.

  ВідповістиВидалити
 4. Дорога, колего! Вітаю із завершенням роботи по створенню блогу. Досвід багатий, цікавий, корисний як для вчителя, так і для класного керівника. Бажаю успіхів та творчих злетів!!

  ВідповістиВидалити
 5. Іннуся! Ти справжній сучасний вчитель: крокуєш в ногу з тенденціями освіти і вимогами часу. Проблеми, над якими ти працюєш в навчально-виховному процесі є завжди актуальними: вони корисні і цікаві як колегам так і учнівській молоді. Так тримати! Бажаю тобі професійних злетів і перемог на нелегкій освітянській ниві!

  ВідповістиВидалити